Zīļuks

Tavs istabas augu pieskatītājs

Zīļuks pieskatīs istabas augus un izmantojot tavu viedtālruni palīdzēs tev ar tiem labāk saprasties un pastāstīs vai tos vaig aplaistīt vai tiem kas cits nepieciešams lai tie izaugtu lieli un smuki. Zīļuks ļoti labi visu zin par ozoliņiem, cik tiem gaismas nepieciešams fotosintēzei, varbūt tos jānoliek gaišākā vietā, kā arī vai nav laiks augsnei pievienot papildus mēslojumu. Vai varbūt uz palodzes kociņam ziemā ir par aukstu.

Ko Zīļuks var pastāstīt

Zīļukam var pieslēgties ar speciālas aplikācijas palīdzību izmantojot tava viedtālruņa Bluetooth 4.1 pieslēgumu. Zīļuks reizi stundā nomēra, un līdz brīdim kamēr tu tam pieslēgsies, saglabāt savā atmiņā sekojošus datus: 

   1. Gaisa temperatūru, °C

   2. Augsnes mitrumu, %

   3. Augsnes barības vielu daudzumu, uS/cm

   4. Gaismas daudzumu, Lux

Ja neesi pārliecināts vai tavs ozoliņš ir pietiekami aplaistīts, tad Zīļuks tev to noteikti pateiks.

Iegādāties Zīļuku

Gaismas sensors un indikācijas lampiņa. Pieskati, lai auga lapas nav priekšā šim sensoram, savādāk apgaismojuma rādījumi būs neprecīzi.

Temperatūras sensora atvere. Aplaistot augu, centies Zīļukam neliet virsū ūdeni, droši ka tam nekas nenotiks, bet pa šo caurumiņu ūdens var iekļūt korpusā pie baterijas.

 Šeit aiz vāciņa atrodas baterija. Pirmoreiz atpakojot zīļuku baterijai virsū ir aizsargplēvīte, lai Zīļuks ieslēgtos - aizsargplēve jānoplēš. Ar vienu CR2032 bateriju zīļuks darbosies vismaz pus gadu.

Zīļuka vāciņš. Lai tiktu pie baterijas, šis vāciņš uzmanīgi jāattaisa no apakšpuses, vāciņš ir diezgan stings tādēļ izmanto kādu mazu, spicu, cietu priekšmetu.

Nav vēlams zīļuku iespraust augsnē dziļāk par šo vietu, jo savādāk mitrums var nokļūt pie zīļuka elektronikas.

Zīļuka kājiņas. Tās Iesprauž augsnē blakus augam kas jāpieskata. Ja augsne ir cieta un zīļuks jāspiež zemē ar spēku, vēlams augsni nedaudz parušināt lai nesabojātu auga saknes, kā arī zīļuku.

Augsnes mitruma un minerālvielu sensori. Šie sensori mēra zemes pretestību, kapacitāti un elektrovadītspēju tādā veidā nosakot ūdens un minerālvielu daudzumu augsnē.

*Zīļuks paredzēts lietošanai tikai telpās - viņš nav ūdens izturīgs un tam nedrīkst liet virsū ūdeni vai atstāt lietū.

Kā sākt lietot Zīļuku?

Zīļukam, lai sāktu darboties nepieciešams Android vai iPhone viedtālrunis ar bluetooth 4.1 pieslēgumu un interneta pieeju. Savā viedtālrunī arver GooglePlay vai AppStore veikalu un sameklē "Flower Care" aplikāciju.

Pārliecinies, ka esi noņēmis baterijas aizsargplēvi, tagad Zīļuks gaida kad viedtālrunis gribēs tam pieslēgties. Pievienošanas brīdī viedtālrunim jāatrodas ļoti tuvu Zīļukam. Iespējams, ka pirmoreiz pievienojoties zīļuks lūgs atjaunināt tā programmatūru, to nepieciešams izdarīt neatejot pārāk tālu no Zīļuka. Pēc veiksmīgas pievienošanās izvēlies auga veidu, ierakstot meklētāja lodziņā sava auga nosaukumu angliski vai latīniski. Ozoliņa gadījumā raksti "Oak", un aplikācija savā tīmekļa datubāzē atradīs un pievienos visus nepieciešamos datus. Ieraksti savam augam vārdu un spied "Save", zīļuks sāk pieskatīt tavu augu.

*Aplikācija diemžēl nav pieejama Latviešu valodā, augu apraksti un ieteikumi ir tikai Angļu valodā.

Tālāk Zīļūks darbojas savā nodabā, un tam nav nepieciešams viedtālrunis līdz brīdim kamēr vēlies apskatīt kā tavs augs jūtas.

  • Apikācija pieejam gan Apple iPhone, gan Android viedtālruņos

  • Atverot aplikāciju pirmajā ekrānā redzami visi pievienotie Zīļuki. Flower care aplikācijā var pievienot neierobežotu skaitu Zīļuku.

  • Izvēloties kādu no tiem, aplikācija pievienojas Zīļukam un nokopē visus tajā saglabātos vēsturiskos datus. Tagad vari apskatīt konkrētā brīža augsnes datus.

  • Ejot tālāk vari apskatīt kā augam ir gājis iepriekšējās dienās konkrētā datumā vai mēneša garumā.

1 no 4

Zīļuks māk pieskatīt ap 900 augu sugas

Zīļukam protams vislabāk patīk rūpēties par ozoliņiem, bet tā datubāzē ir pieejama informācija par aptuveni 900 augiem ar to aprakstiem. Tu noteikti tur atradīsi arī savu puķi. Aplikācija palīdzēs tev saprast kā labāk to kopt, kas tam nepieciešams un zināsi vai tu visu to dari pareizi un laikā.

Zīļuks palīdzēs tavai puķei uzziedēt ar daudz krāšņiem un lieliem ziediem.

Zīļuks iepakots brūna, otreiz pārstrādāta, kartona kastītē kopā ar pamācību, kastīte aplīmēta ar lenīti un tas viss ielikts brūna papīra maisiņā.

Zīļuka kastītes iespējams personalizēt tavam uzņēmumam.

Zīļuku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums jautāt ja nepieciešami vairāki.