Parastais ozols

(Quercus robur L.)

Dižskābaržu dzimtas koks ar plašu, žuburainu vainagu. Visilgākā mūža koku suga Latvijā (līdz 500 gadu). Izaug līdz 35m augstumam. Miza pelēka, saplaisājusi. Lapas plūksnaini daivainas (5-15cm x 3-6cm). Auglis - zīle (līdz 3cm), kas negatava – zaļa, nogatavojusies - zaļganbrūna vai brūna. Zied maijā, zīles nogatavojas septembrī. Eiropā plaši sastopama suga. Latvijā bieži visā teritorijā. Sastopams mežos, upju krastos, gravās, savrupi koki dažādās lauksaimniecības zemēs un kultūrainavā. Viens no rūpnieciski visvērtīgākajiem kokiem Latvijā.

Ozolus var audzēt piemēram uz balkona pārstādot tos pietiekami dziļā, lielā podā. Jo lielākā podiņā ozoliņu iestādīsi, jo lielāks tas paaugsies. Istabā augoši kociņi paliks zaļi līdz pat 9 mēnešus gadā, tad tie nometīs lapas, bet saulītē uz palodzes pēc pāris mēnešiem būs atkal jaunas. Ozoliņus brīvā dabā labāk pārstādīt kad tie ir paaugušies podiņā, šādā veidā nodrošinoties pret to, ka mazo stādiņu kāds apēdīs.

Ja kociņu plānots stādīt brīvā dabā, tad pēc salnām, kas ir apmēram jūnija vidus, būtu vēlams mazo stādiņu turēt ārā, lai tas pierod pie dzīves brīvā dabā. Ja kociņš iznests ārā, tad uz ziemu to būtu vēlams novietot salam nepieejamā vietā, bet nevaidzētu nest atpakaļ siltumā.

Telpās augošie jālaista reizi divās, trīs dienās, ārā augošie pie nepieciešamības.

Ko tu atradīsi šajā kastītē

  • Ozols
  • Augsne
  • Māla podiņš
  • Māla paliktnīts
  • Pamācība
Nopirkt ozolu
ozolzīles

Kastīte ar zīlēm

No oktobra līdz februārim var iegādāties zīļu komplektus. Kartona kastīti ar māla podiņu, kurā jau iestādītas zīles. Zīles ir no tām sēklām kuras nedrīkst izkaltēt un nedrīkst sapūdēt, tādēļ tās jāuztur īpašā vidē un kastītē tiek pakotas jau augsnē iestādītas zīles kuras sāk dīgt. Tādēļ kastīte jāatver 2 nedēļu laikā kopš saņemšanas, jāaplaista un jādod tai saules gaisma.

Iegādāties zīļu kastīti

Māla podiņš

Ozoliņiem vislabāk patīk augt māla podiņos. Šo podiņu mēs iepakojam kartona kastītē.

Pirkt ozoliņu kartona kastītē

Koka podiņš

Īpašos gadījumos var izvēlēties koka podiņu, tad var veikt lāzergravējumu un nobeicēt to jūsu izvēlētajā tonī.

Iegādāties ozoliņu koka podiņā

Lielāks ozoliņš

Ap līgosvētkiem pieejami 2-gadīgi ozola stādiņi kas izauguši no mazajiem māla podiņiem, tos piedāvājam kartona podiņos.

Lielāks ozoliņš

Ozolzīles podiņā

Ja vēlies vērot kā ozoliņš izdīgst no zīles, tad šis būs vispiemērotākais ozolzīļu komplekts! Bet ņem vērā zīles dīgstošas pieejams tikai no oktobra līdz februārim.

Zīļu kastīte