Koks kastē

 

 

 

 

 

 

Sibīrijas ciedrupriede

Ko tu atradīsi šajā kastītē

Sēklas

Augsne

Māla podiņš

Māla paliktnīts

Pamācība

Kastīte

Saliekot šo visu kopā iegūstam koku kastē

Sūti epastu kokskaste@kokskaste.lv vai zvani +371 2025 2217

Sibīrijas ciedrupriede (P. sibirica) Latvijas mežos un parkos sākta audzēt 19. gs. beigās (nozīmīgākie stādījumi Naujenē un Kurmenē). Skaista un izturīga ir Korejas ciedrupriede (P. koraiensis; skujas pa 5, zilganzaļas, 7-15 cm garas), kurai, tāpat kā Klinšukalnu priedei (P.c ontorta var. latifolia; Latvijā sasniedz 20 m augst.) un Mareja priedei (P. murrayana; izmēģinājuma kultūras Bauskā, Talsos, Ugālē, Kuldīgā) no Z - Amerikas, Latvijā varētu būt mežsaimnieciska nozīme.

Aizvien vairāk sāk audzēt arī ciedru stādus. Pirms sēšanas sēklas jākodina un, ja nepieciešams, jākrāso, lai aizsargātu pret putniem. Ieteicams sēt šaurās (2-3 cm) sējvadziņās; tā tiek atvieglota skujbires apkarošana. Dīgtspējas stimulēšanai sēklas 24 st. mērcē vara vai kobalta sulfāta šķīdumā (100 mg/l). Sēklu iestrādes dziļums 1-1,5 cm. Sausas sēklas normālos laikapstākļos sadīgst 2-3 nedēļu laikā, bet ekstremālos apstākļos (pārlieks sausums, lieks mitrums, pazemināta temperatūra) dīgšanas ilgums var pat divkāršoties. Ja 8. - 10. dienā pēc sējas, kad sākas sēklu izknišana, iestājas sausums, obligāta ir lietēšana, un tā jāturpina līdz masveidīgai sēklu sadīgšanai. Ja gaisa temperatūra pārsniedz 30°C, dīgsti jāapēno.

Ciedrupriedi jāstāda pavasarī iespējami agri. Apmežojot jaunus izcirtumus, stādmater. obligāti jāapstrādā ar insekticīdiem aizsardzībai pret smecerniekiem. Ciedras rūpīgi jākopj, jo apēnojumā kociņi ātri izstīdzē, tos pastiprināti apdraud smecernieki, bet ziemā - peļveidīgie grauzēji. Pret meža dzīvniekiem ciedras aizsargā, tās iežogojot vai lietojot repelentus.

Visās Koks kastē kastītēs atrodas:

• Sēklas

• Augsne

• Māla podiņš

• Māla paliktnīts

• Pamācība

* Ciedru priežu sēklas ir ~10mm garš riekstiņš.
Vienā kilogramā ir aptuveni 3 000 sēklu.

Koks ar konisku vainagu augstumā līdz 20m, tumši zaļām skujām un līdz 13cm lieliem čiekuriem. Sēklas ap 10 mm garas, izmantojamas uzturā, jo satur līdz 50% augstvērtīgu eļļu. Savvaļā aug Krievijas Eiropas daļas ziemeļaustrumos, Urālos un Sibīrijā. Latvijā sastopama diezgan bieži parkos (vairāk Latgalē) un pilsētu apstādījumos. Dekoratīva, ātraudzīga un ziemcietīga suga.

Koks kastē - Iespējams skaistākā dāvana pasaulē!

+

+

+

+

=

*Kastītes iespējams personalizēt, iespējas un cenas skaties šeit.

Uz kastītes iespējams uzlikt tava uzņēmuma logo - iespējas skaties šeit.

Podiņam iespējams uzdrukāt tava uzņēmuma logo - iespējas skaties šeit.

Cena no EUR 9.50

 

(Pinus sibirica DU TOUR)

Vai tiešām apskatīji jau visus kociņus?