Koks kastē

 

 

 

 

 

 

Kārpainais bērzs

Ko tu atradīsi šajā kastītē

Sēklas

Augsne

Māla podiņš

Māla paliktnīts

Pamācība

Kastīte

Saliekot šo visu kopā iegūstam koku kastē

Sūti epastu kokskaste@kokskaste.lv vai zvani +371 2025 2217

Bērzu dzimtas (Betulaceae) ģints. Vasarzaļi vienmājas koki un krūmi. Stumbra miza tāss ir balta. Lapas veselas vai daivainas, ar zobainu malu, pamīšas. Ziedi viendzimuma, sakopoti spurdzēs. Vīrišķo ziedu spurdzes garas, cilindriskas, pa 2–4 zaru galos; izveidojas iepriekšējā gada vasarā. Sievišķo ziedu spurdzes īsas, stāvas vai nokarenas, pa 1–2 lapu žāklēs; attīstās pavasarī no īsvasu pumpuriem. Zied lapu plaukšanas laikā. Apputeksnē vējš. Auglis ~3mm garš, plakans divspārnu riekstiņš. Ienākas VII–IX. Izplata vējš. Latvijā savvaļā 4 sugas.

Bērzu audzes aizņem ~29% Latvijas mežu kopplatības. Biežāk sastopams āra jeb kārpainais bērzs (B.pendula syn. B.verrucosa). Tas ir gaismasprasīgs koks ar baltu mizu (tāsi), kas ~20g. veciem kokiem, sākot no stumbra apakšdaļas, pārveidojas par melnu, biezu krevi. Zari nokareni, tievi, gari, kaili, kārpaini (ar lenticelām). Lapas rombiskas, kailas, spīdīgas. Vairojas ar sēklām un celma atvasēm. Labāk aug irdenā, trūdvielām bagātā augsnē. Bieži iesējas atmatās, sastopams arī birztalās tīrumu vidū un veido Latvijai raksturīgu ainavu. Sasniedz 30m augstumu. Mūža ilgums ~150 gadu.

© Meža enciklopēdija, Apgāds "Zelta grauds", 2005

Visās Koks kastē kastītēs atrodas:

• Sēklas

• Augsne

• Māla podiņš

• Māla paliktnīts

• Pamācība

* Bērza sēklu izmērs ir ~3mm garš, plakans divspārnu riekstiņš. Šajā attēlā tās ir attēlotas palielinātas. Bērza sēklas ir ļoti vieglas, vienā kilogramā ir aptuveni 4 000 000 sēklu.

** Šīs sēklas brīvā dabā drīkst stādīt tikai Latvijas rietumu apgabalā.

Bērzi (Betula) ir bērzu dzimtas (Betulaceae) lapu koku, krūmu vai puskrūmu ģints. Bērzi aug tikai Ziemeļu puslodē, tas ir, Eiropā, Āzijā līdz Himalaju dienvidiem un Ziemeļamerikā; Latvijas teritorijā tie ir vieni no izplatītākajiem kokiem.

Koks kastē - Iespējams skaistākā dāvana pasaulē!

+

+

+

+

=

*Kastītes iespējams personalizēt, iespējas un cenas skaties šeit.

Uz kastītes iespējams uzlikt tava uzņēmuma logo - iespējas skaties šeit.

Podiņam iespējams uzdrukāt tava uzņēmuma logo - iespējas skaties šeit.

(Betula pendula Roth.)

Vai tiešām apskatīji jau visus kociņus?

Cena no EUR 9.50